Altatás
Egyre gyakrabban merül fel az igény, hogy a sokszor kellemetlen, vagy hosszantartó fogászati kezeléseket altatásban végezzék. Az altatás teljesen kikapcsolja a külvilágot, semmilyen ingert, kellemetlenséget nem érez ez alatt az idő alatt.

Hogyan kérhetek altatást?
Amennyiben fogorvosával konzultálva úgy döntött, hogy a beavatkozást altatásban szeretné, kitölti a fogászati rendelőben található nyilatkozatot, vagy letölti weboldalunkról és ezután telefonon, vagy e-mailen felveszi velünk a kapcsolatot. Az altatás igen összetett, a szervezetet befolyásoló beavatkozás, ezért azt minden esetben egy részletes anamnézis (kórelőzmény) felvétel, esetlegesen labor, ekg, mellkas-röntgen és egy személyes szakorvosi vizsgálat előzi meg. Egy, az internetes oldalunkról letölthető aneszteziológiai ambuláns lapot kell kitöltenie és azt e-mailban visszajuttatni hozzánk. Ezután az anesztezilógus szakorvos eldönti, milyen vizsgálatokat kell elvégeztetnie, hogy az altatás elvégezhető-e.
Az altatás nem mindig ajánlott!
Bizonyos betegségek megléte esetén az altatás túl nagy rizikóval, felesleges kockázattal járna az Ön számára. Ezek a következők: cukorbetegség, szív és érrendszeri betegségek, idegrendszert érintő betegségek, bizonyos allergiák, asztma, immungyengült állapotok.
Előkészületek
Amennyiben az Önt kivizsgáló orvos mindent rendben talál, előzetes tanácsokkal ellátta (pl.: gyógyszerei bevétele) az előre egyeztetett időpontban kísérőjével megjelenik a fogorvosi rendelőben. Felső ruházat lehetőleg rövid ujjú kigombolható ing vagy blúz legyen. Hölgyeken a melltartó maradhat, de ne legyen smink és a balkéz mutató ujjáról a körömlakkot távolítsák el.
Fontos, hogy a beavatkozást megelőző 8 órában már semmilyen ételt ne fogyasszon 6 órával előtte már folyadékot sem. A dohányzást lehetőleg mellőzze a megelőző 24 órában, vagy legalábbis mérsékelje azt. Amennyiben olyan gyógyszereket szed, amelyek bevételét az aneszteziológus szakorvos elrendelte azt kevés tiszta vízzel vegye be.